Egy kiváló böjti étel *RECEPT*

Posztolta Gourmand Iskola 2020/03/02 0 Hozzászólások

Ezen a héten egy fantasztikusan finom böjti étel receptjét szeretnénk veletek megosztani, hogy a böjt ideje alatt se kelljen nélkülöznötök a friss és karakteres ízeket. Bár a zöldfűszeres lasagne éppen nem tartozik a legkönnyebben elkészíthető ételek közé, azért bízunk benne, hogy megbirkóztok majd vele. Ha pedig mégis elakadnátok, akkor bátran kérjetek segítséget szakácstanárainktól! Sok sikert a sütéshez, és jó étvágyat a hamisítatlan, böjti lasagnéhoz!

 

Hozzávalók:

 

A sajtszószhoz:

 

  • 2 dl tej
  • 3 ek müzli
  • 15 dkg zöldfűszeres krémsajt
  • 1 csipet szerecsendió
  • 10 dkg ementáli sajt reszelve
  • bors (ízlés szerint)

 

A tésztához és a töltelékhez:

 

  • 60 dkg friss spenót
  • 1 db vöröshagyma
  • 2 gerezd fokhagyma
  • 1 csomag lasagne tésztalap

 

Elkészítés:

 

Először jó alaposan tisztítsd meg, és mosd meg a spenótot, végül pedig hagyd lecsepegni. Hámozd meg a hagymát és a fokhagymát, és vágd egészen apróra (vagy tedd be az aprítóba). Ha ezzel megvagy, akkor kapcsold be a sütőt, és melegítsd elő 200 fokra.

 

Forrósítsd fel a vajat, pirítsd meg rajta a hagymát, valamint a fokhagymát. Ezután add hozzá  spenótot, és párold meg. Ha kész van, akkor szűrd le tedd félre.

 

Forrósítsd fel a tejet és keverd el benne a müzlit. Add hozzá a krémsajtot, a szerecsendiót, valamint ízlés szerint sózd és borsozd meg.

 

Fogj egy tűzálló tálat, önts bele egy kevéske sajtszószt, és fektess rá egy sor tésztalapot. Erre jöhet egy réteg spenót, majd ismét a tészta, és így tovább, amíg elfogynak. A tetejére öntsd rá a maradék sajtszószt, szórd meg reszelt sajttal, és 45 percre tedd be a sütőbe.

 

Látod, hogy nem is akkora ördöngösség? Picit ugyan pepecs, de mi, szakácsok amúgy is imádunk a konyhában sündörögni, pláne, ha valami alkalmi fogást készíthetünk! A húsmentes, spenótos lasagne különben nem csupán a böjt időszakában jó választás, vegetáriánus családtagjaik és barátaink az év bármely napján nagyon értékelik! Na meg persze Garfield. Bár ő valószínűleg a húsos változatot részesíti inkább előnyben…