Szakgimnázium

Szakgimnázium vendéglátó és idegenforgalmi szakiránnyal

9-12. évfolyam anyagának elsajátítását követően a tanulóknak lehetőségük van érettségit tenni.

Az érettségi kétszintű, közép és emelt , amelynek kötelező tantárgyai a magyar nyelv és irodalom, a matematika, a történelem és az idegen nyelv. Az ötödik tantárgy szakmai, amely biztosítja az ágazati szakérettségit és a pincér szakképesítést. Az érettségi tárgyak mellett emelt szinten tanulják a turizmust, a vendéglátó gazdálkodást,az élelmiszerismeretet és a marketing tantárgyakat.

Az értékesítés és ételkészítés elméletet és a gyakorlatot 9. évfolyamtól a korszerű oktatókabinetjeinkben magas színvonalon oktatjuk.

Választható nyelvek: angol, német.

A 13. évfolyam elvégzésével megszerezhető a Vendéglátásszervező valamint a Turisztikai szervező, értékesítő középfokú szakképesítés.