Határtalanul!

Határtalanul! Program 2017

A Határtalanul! program keretében 2017 tavaszán iskolánk diákjai a Romániában található Borszékre látogattak, ahol hagyományos erdélyi ételeket és székely fűszereket ismertek meg.

A Gellért hegytől a Vereckei hágóig című pályázat keretében iskolánk tanulói és pedagógusai 2017 májusában Kárpátaljára látogattak, hogy megismerjék az Ungvári Magyar Tannyelvű Drugeth Gimnázium diákjait, valamint az egykor Magyarországhoz tartozó terület történelmi nevezetességeit.

Határtalanul! Program 2015

,,Egy szív, egy nyelv, egy gondolat"

keretében 2016. április-május Sepsiszentgyörgy - Budapest

Határtalanul!  Program 2014

,,Gasztronómiai tanulmányút a Tisza és a Duna mentén"

keretében 2015. május 12-15 között az Óbecsei Közgazdasági-Kereskedelmi Iskoladiákjaihoz látogattunk el.

Megnéztük Belgrádban (Nándorfehérvár) a Várat, Óbecsén aludtunk 2 éjszakát, ahol hangszer bemutatón, sörkóstolón vettünk részt. Gomboson 1 éjszakát töltöttünk, ahol elkészítették nekünk a a híres Gombosi halpaprikást és csebabcsicsát. A 4 nap alatt többek között meglátogattuk az Aracsi puszta templom romjait;a Vajdasági Poverello Alapítvány által megnyitott Lurkó házat és Zomborban a Zentai csatáról készült festményt a Városházán. Zomborban kilátogattunk a helyi piacra is.

Határtalanul! Program 2014

,,A kezeink összeérnek, talpaink egymásra lépnek"

keretében 2015. május 11-14 között Szlovákiába látogattunk el.