Beiskolázás / Felvételi tájékoztató

- tagozatkód: 0006 Szakgimnázium;
- tagozatkód: 0007 Szakács, 0008 Cukrász, 0009 Pincér szakmákra;

- 3+2 Szakközépiskolai képzésekre és
- érettségizettek részére  is.

Jelentkezés módja: személyesen, időpont egyeztetést követően az igazgatóságon. Kérjük,  hogy mindenki hozza magával jelentkezési lapjának másolatát vagy felső tagozatos bizonyítványát és központi írásbeli felvételi eredményeit.

A 2016/2017–es tanévtől iskolánk vendéglátóipari,  idegenforgalmi, kereskedelmi szakgimnáziumként , szakközépiskolaként  és általános gimnáziumként működik. Ez a képzési struktúra jelentős változásával járt. Lényege a változásnak, hogy mind a szakgimnáziumi mind pedig a szakközépiskolai képzés érettségit és szakmai végzettséget biztosít.  Gimnázium választása esetén a tanuló gimnáziumi általános érettségit, a vendéglátós szakirány választásával  pedig pincér szakképzettséget  is szerezhet. Célunk, hogy a vendéglátóipar és az idegenforgalom számára sikeres, korszerű, általános műveltséggel, magas szintű szakmai szakképesítéssel, megfelelő nyelvtudással, külföldön is konvertálható felkészültséggel rendelkező szakembereket képezzünk.

Nyelvi előkészítő évfolyam

tagozatkód 0002

A nyelvi előkészítő évfolyam a gimnáziumi, a szakgimnáziumi és a szakközépiskolai képzés előtt végezhető el. A nyelvi előkészítő évfolyamon a tanulók egy teljes évig két idegen nyelvet ( angol – német ) és informatikát tanulnak emelt szinten , az angolt heti 14 órában, a németet 4 és az informatikát is 4 órában, kiegészítve azokat szinten tartó (magyar, matematika) tantárgyakkal.

Az ingyenes felvételhez szükséges :

• felvételi elbeszélgetés;

Gimnázium

tagozatkód 0001

A 4 osztályos gimnázium alapvetően a korábbi 8+4-es oktatási szerkezet tagja, amely a jelenlegi országos oktatási struktúrában is megőrizte elsődlegességét. A gimnáziumi érettségivel továbbtanulási lehetőség nyílik meg egyetemekre és főiskolákra.

A gimnáziumi ingyenes felvételhez szükséges:

• felvételi elbeszélgetés;

Szakgimnázium

tagozatkód 0006

A szakgimnázium 4+1 éves. Átmenetet képez a gimnáziumi és a szakmai oktatás között, mely során a négy fő tárgy - magyar, matek, történelem, idegen nyelv - mellett a 4. évben mellék szakképesítésként, OKJ- s pincér szakképesítést szerezhetnek a szakmai érettségivel egy időben. Az 5. évfolyamon vendéglátásszervező végzettséget kaphatnak, mely a főiskolai felvételi eljárásban plusz pontot ér.

Az ingyenes felvétel feltétele:

• részvétel a felvételi elbeszélgetésen;
  • központi írásbeli sikeres megírása.

Szakközépiskola ( Szakács, cukrász, pincér )

tagozatkód szakács 0007 - tagozatkód cukrász 0008 - tagozatkód pincér 0009

A szakközépiskola 3+2 éves. Az első 3 év keretében a szakképzés során a szakács, cukrász, pincér szakmák valamelyikének a megszerzésére van lehetőség, a +2 év pedig az érettségire felkészítést szolgálja

Az ingyenes felvételhez szükséges:

• részvétel a felvételi elbeszélgetésen;

Szakmai képzés érettségizetteknek

A 2018/19-es tanévben is indítunk érettségizettek részére szakács, cukrász és pincér, szakokat.

A képzés iskolarendszerű nappali jellegű. A juttatások a megszokott feltételek alapján igényelhetőek.Az oktatás során a hangsúly teljes egészében a szakmára helyeződik, azaz az elméleti alapozásra és a gyakorlati tudás megszerzésén keresztül a kreatív készségek kibontakoztatására.
A tananyag könnyebb elsajátíthatósága érdekében diákjaink olyan gyakorlati helyekre kerülhetnek, ahol megfelelő készség és hozzáállás esetén megalapozhatják szakmai karrierjüket. Ezekben a topkategóriás éttermekben és hotelekben gyakornokoskodva módjuk nyílik a legfontosabb feladatuk megvalósítására, arra, hogy az óriási mennyiségű lexikális ismeretet a szemük előtt ínycsiklandozó, kívánatos fogásokká, desszert költeményekké varázsló, illetve ezek ízléses, elegáns tálalásának fortélyait közszemlére bocsájtó mesterek tudását elleshessék.

Ezen az úton válhatnak a leendő diákok maguk is majdani mesterekké.

A beiratkozáshoz szükséges:

• érettségi bizonyítvány;

Vizsgák

Iskolánk a központi felvételi eljárás keretében írásbeli vizsgát és szóbeli meghallgatást szervez.

Helye: 1165. Budapest Veres Péter út 102.

A központi felvételi vizsga időpontja: 2019 január 19. szombat, 10 óra

Pótló központi felvételi vizsga időpontja : 2019. január 24. csütörtök 14 óra

Az írásbeli felvételi megírásához szükséges eszközöket (toll, ceruza, körző, vonalzó, szögmérő,stb.) a felvételizők hozzák magukkal.

Az írásbeli felvételi vizsgára jelentkezni lehet az e célra központilag rendszeresített, az általános iskolában kitölthető felvételi lapon 2018 december 07-ig.

Aki az iskolánkban akarja az írásbeli vizsgát letenni, annak a titkárságon le kell adnia a jelentkezési lapját.

Szóbeli meghallgatás időpontja:

• 2019 február 21. csütörtök 14.00
  • 2019 februar 28. csütörtök 14.00
  • 2019 március 7. csütörtök 14.00

A szóbeli elbeszélgetés beosztás alapján történik. A jelentkezőnek az iskolában a megadott szóbeli időpontban kell megjelennie. Amennyiben az időpont nem megfelelő, kérem e-mailben azt időben jelezze előre.